ח"כ חיים ילין

ח"כ חיים ילין קיים סיור עבודה ולימוד בכפר, במסגרת המאבק על הקרקעות
ח"כ ילין סייר בשטחים המעובדים של הכפר ופגש מגדלי גד"ש ובהם חיים ודב פטיש (שומר, חסה, כרובית) ואודי אשרוביץ' (חזרת). מגדלי הגד"ש הבהירו: "העבודה החקלאית היא עיקרון ומעל לעל ערך. לא יכטולים להרגיע אותנו עם הצעות כספיות כאלו ואחרות. זה לא עניין כספי. אנחנו חקלאים מדור שני ושלישי, אנו רוצים להמשיך לעסוק בחקלאות ושואפים שגם הדור הבא שלנו יעסוק בחקלאות."

בהמשך סייר ח"כ ילין בחממות שפר וזכה להסבר מקיף על פעילות החממה, שמגלמת בעשייתה ובהישגיה את ההייטק של החקלאות. בועז שפר אמר לח"כ ילין: "מאיימים לנו על הבית. רוצים לסלק אותנו מענף חקלאי שהשקענו בו מיליונים בעידוד המדינה. המשתלות שלנו מפרנסות כ 60 עובדים ועובדות. אני מבין מתכניות המנהל, שהם רוצים לחסל את החממות שלנו לטובת אגם. זה לא יקרה. לא ניתן שזה יקרה. אנחנו יודעים להילחם ומבחינתנו – זוהי מלחמה על הבית."בתום הסיור נפגש ח"כ ילין עם כמה עשרות מתושבי הכפר, שבאו להשמיע ולשמוע. במפגש במועדון הפיס הוצגה בפניו מצגת שממחישה את התנפלות רמ"י ומנהל התכנון על האדמות החקלאות של הכפר. כמוכן הוצגו בפניו מפות, המלמדות שיד ימין במנהל לא יודעת מה עושה יד שמאל ולדוגמא: אדמות מסוימות מופיעות בתכניות המנהל ככאלו שיועברו לקריית אתא. זאת בשעה שבתכניות מנהל אחרות מצוין, כי אותו שטח עצמו יועבר לקריית ביאליק.

ח"כ חיים ילין הבטיח לסייע במאבק הכפר נגד הפקעת עוד עוד מאדמותיו ואמר בין היתר: "אני לא מאמין שהמדינה תרים ידה על שטחי אדמה מעובדים ולא כל שכן על חלקות ב' של חקלאים."

השארת תגובה